Paradontoza

Paradontoza jest jedną z chorób przyzębia. Jest to choroba przewlekła, można nawet przez kilka lat nie wiedzieć, że paradontoza dotyczy właśnie Was. Objawami paradontozy jest obrzęk, krwawienie i ból w jamie ustnej, dziąsła są bardzo wrażliwe i na każdy niewielki dotyk odpowiadają bólem. Gdy pacjenci mają do czynienia z zapaleniem dziąseł, omijają te miejsca przy codziennej higienie jamy ustnej. A jest to zły nawyk, bo nie niweluje się przyczyny choroby, a wszystko to powoduje, że stan zapalny dziąseł stale narasta.

Nieleczone zapalenie przyzębia w późniejszym stadium choroby może doprowadzić do stanów chorobowych kości zębów, a co za tym idzie do utraty zębów. Zapalenie miazgi, ostry ropień zęba to tylko niektóre objawy jakie towarzyszą chorobą przyzębia. Warto już przy pierwszych objawach udać się do lekarza na konsultację i jak najszybciej podjąć leczenie.

Paradontoza jest chorobą, z którą zmaga się większość społeczeństwa. Wywołują ja bakterie, które znajdują się w jamie ustnej praz na płytce nazębnej, nieumiejętne szczotkowanie zębów, powoduje, że bakterie wywołują wiele chorób, które atakują dziąsła, zęby i korzenie zębów. Przy wczesnych objawach paradontozy można leczeniem kanałowym leczyć ubytki zębów, ale gdy zaniechane zostaną podstawowe aspekty wizyt kontrolnych i higieny zębów, następne etapy choroba są już dużo trudniejsze do wyleczenia.

Bakterie zazwyczaj znajdują swoje lokum w kieszonkach dziąsłowych i w szparach międzyzębowych, warto dbać o higien ą jamy ustnej codziennie, a paradontoza nigdy Was nie będzie dotyczyć.